Virtualni projekti

Proslava desete godišnjice eTwinninga u I. osnovnoj školi Bjelovar

 

Prilikom planiranja Vašeg prvog eTwinning projekta, vjerojatno se pitate otkud krenuti. Donosimo vam koristan dokument "eTwinning project planning" njemačke Nacionalne organizacije za potporu o tome koje aspekte treba imati u vidu tijekom planiranja eTwinning projekta.

Osam koraka kako isplanirati eTwinning projekt

 

Središnja organizacija za potporu u eTwinningu osmislila je niz video materijala i prezentacija o različitim aspektima uporabe eTwinninga u nastavi, a namijenjeni su početnicima. Materijale možete pregledati klikom na rubriku eTwinning Self Teaching Material u desnom dijelu ekrana. Sastavni dio materijala su i kratki kvizovi koje možete riješiti upisom vaših korisničkih podataka za portal eTwinning.

 

Primjeri dobre prakse vam mogu pomoći pri osmišljavanju vaših projekata. Na ovoj mrežnoj stranici imamo i rubriku Projekt mjeseca pa vas pozivamo da klikom na rubriku u desnom dijelu ekrana pogledate pregled odabranog projekta.

 

eTwinning ambasadori Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Slovenije su zajednički za sve eTwinnere pripremili projektne komplete na različite teme u kojima su objašnjeni koraci u provedbi eTwinning projekta na konkretnom primjeru i uz mnoštvo prijedloga web alata koje možete koristiti s učenicima.

 

Ako komunikacija na stranom jeziku predstavlja poteškoću Vama ili Vašim učenicima, postoji mogućnost pokretanja nacionalnog eTwinning projekta s hrvatskim kolegama.

 

Ako želite pokrenuti eTwinning projekt s kolegama izvan Europske unije, pozivamo vas da se uključite u program eTwinning Plus.

Webinar 'Projekti na eTwinningu'

"Projekti na eTwinningu" webinar je iz serije „Tko pita, ne skita“ u kojem eTwinningova ambasadorica Alenka Miljević odgovara na brojna pitanja uz konkretne primjere i specifičnosti.